Proč takové drama kolem CreepyPasta Fandomu?

28. února 2016 v 15:33 | Rita |  Creepypasty
Takže... tohle vyjímečně nebude CreepyPasta, i když jsem si myslela, že tenhle blog bude sloužit jenom jako nějaký "archiv" pro moje a přeložené CreepyPasty.
Ale poslední dobou tady vídám docela rozhořčené fanoušky CreepyPasty, kteří si pořád musí dokola a dokola stěžovat na to, jak je tenhle fandom totálně v prdeli.
Za prvé, je to úplně v pořádku. Je v pořádku, když máte ten fandom natolik rádi, že si ho prostě budete bránit - proti tomu nic nemám. Dokonce i to hnutí "Save the Creepypasta fandom Cz/Sk" se mi docela líbí.
Ale jsou tu věci, které jednoduše nechápu...Úplně první věc -

Už jste se někdy zkusili podívat na ostatní fandomy? Ne?
Tak já Vám to tedy názorně předvedu.
Five Nights at Freddy's - Je to zkurvené? Ano (zbytečná poznámka: FNAFko se totiž dokonce dostalo i na PornHub, myslím).
Supernatural - Zkurvené? Taky.
SCP Foundation - Zkurvené? I když to nevychází moc najevo, tak (teď mě budou někteří nenávidět), ale taky.
MLP Bronies a Pegasisters - Šíleně, nezkutečně zkurvené.
Furdom - I když mě mrzí to říkat, samozřejmě.
Happy Tree Friends - A teď je z toho zanimefikovaná teplotina, protože lidem příjde víc "cool", když je Flippy jebatelný veterán, kterého přitahuje mlaďoučký dikobraz, ale soustavně teplí se se Splendidem.

A teď se asi budete ptát, jak jsem na to všechno přišla. A budete říkat, jak strašně jednoduché je, házet na ostatní fandomy a fanoušky špínu. Ale já se tady jenom snažím uvést ten "point" části tohoto článku.
Předtím, než začnete číst další odstavec chci ale něco připomenout -
"Učíte" ostatní, jak vytvořit správné CreepyPasty? Pokračujte.
Snažíte se začátečníkům ve fandomu pomoct? Pokračujte.
Píšete CreepyPasty i Vy sami? Fajn, pokračujte.
Pokračujte ve všem, co Vašemu fandomu (ať už je to jakýkoliv, nepíši teď jen o CreepyPastách) jakkoliv prospívá. Protože leč následující slova tohoto článku můžou jakékoliv předpoklady, Vaše ego, nebo ambice srazit k zemi, tak takovích lidí, jako jste Vy, je potřeba. Víc, než se to bude zdát.
Ale teď k tomu hlavnímu.
Ať chcete, nebo ne, když se něco stane populární, tak se to mezi lidmi bude šířit (logicky, lel). Ale mezi těmi lidmi nejsou jen lidé, jako my - se záměrem zachovat fandomu svojí podstatu. A ano, za ty ostatní lidi označuji nezastavitelné yaoi (humus, co se týče zrovna CreepyPasty) shippery, mokré dvanáctky, osamělé fangirls, honibrky, a například taky FanFiction Writery. Tím neříkám, že tito lidé jsou špatní - sama píši fanfikce, samotné mi příjde PHAN cute. Ale někteří prostě neznají hranice jejich zájmů a tak to prostě naserou i do těch věcí, kde to vlastně nemá co dělat.
Zkuste se někdy podívat na r34, zjistíte, že VŠECHNY fandomy by potom museli být úplně v hajzlu.
A přesně tenhle ^ faktor v tom CreepyPasta fandomu bude, ať chcete, nebo ne. Bude to ve všech fandomech, co se jednou stanou populárními. Proč? Protože někomu, kdo je závislý na gay shippech to prostě nezakážete. Oni se Vám leda tak vysmějí do ksichtu a ještě si na Vás budou otevírat držku. Vy jste si nevšimli, jak bylo FNAF bráno za seriózní věc s morda příběhem, dokud se o to nezačlo zajímat víc lidí a následně vznikl Vincent (opět tvorba fanoušků...), Crying Child x Purple Guy, Five Nights at Anime a další bordel, který raději ani nebudu zmiňovat?
Takže, to je asi tak celé. A myslím, že se to dá pochopit.
Dělejte pro Váš fandom dobré věci, ať se v té špíně nenecháme sami, jako jedinci. Je dobré mít skupinu lidí, která vede fandom tím správným směrem a expandovat.
Jenom je třeba pochopit, že lidi nezměníte. A takoví, kteří berou fandomům svůj pravý smysl a podklad tu vždycky budou. Vždycky, i kdyby jsme se měli zesrat.

Omluvte mojí vulgraritu, je to moje součást, která pravděpodobně nikdy nezmizí. :D
~Rita
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | Web | 28. února 2016 v 16:00 | Reagovat

How accurate.

2 WaclawU WaclawU | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:09 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na rita-a-creepypasty.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama