The Rap Rat

30. listopadu 2015 v 19:07 | Rita |  Přeložené
Slyšeli jste někdy o nočních můrách? Můj mladší bratr jich má až dost, důvod jsou hry, prostě se jich bojí a ani já, ani mamka nevíme proč..
Naposledy to s ním mamka zkusila tehdy nejnovější hrou, jmenovalo se to Rap Rat, no, bylo to o myších co spolu závodily, sbíraly síry, vyhýbaly se pastičkám... v té době jsme si oba mysleli, že je to prostě neškodná hra.
Jenže onedlouho jsem zjistil, že mamka vybírala hry pro mýho brášku tak dlouho, až narazila na kámen, o který zakopla a nakonec jsem si to odnášel i já...

Jelikož byla hra pro dva hráče, posadil jsem se za Play Station i já, hra začala normálně, tutoriálem jak hru hrát, ovládání a podobně.. pak přišla druhá část, no ta už tak normální nebyla, v menu se objevil Rap Rat vykukující ze sýru, musím se přiznat, že hůře naanimovanou myš jsem ještě neviděl... Samozřejmě, jakmile můj bráška tu hrůzu spatřil, zaječel a s pláčem utíkal za mámou do kuchyně, já mezitím jen nevěřícně sledoval animaci Rap Rata.
Vlastně to ani jako myš nevypadalo, no, kdyby si měl člověk typnout, co to je za zvíře, řekl by že myš, ale tohle bylo prostě divné.
Mělo to až příliš velké uši, nemluvě o očích a pusu to mělo zevnitř takovou... oteklou.
Trochu mě to zamrzelo, ta hra mohla být dobrá, až na Rap Rata samozřejmě, tak jsem omrzele došel za mámou aby si hru vzala zpátky a dala jí pryč jako všechny ostatní, ze kterých si můj bráška odnášel jen hrůzu.
Ptala se proč je bráška rozrušený tak moc a proč tak moc pláče, když jsem jí ale přivedl k monitoru, tak už jsem jí nic vysvětlovat nemusel, ironicky se zasmála se slovy: ,,Kam to ty tvůrci dneska sahají pro nápady..."
Když jsem chtěl hru vypnout, zaskočil mě hlas: "POČKAT!" Zvedl jsem oči k monitoru, fakt, který jsem viděl mě překvapil - Rap Rat se mračil, jakoby to říkal on, zavrtěl jsem hlavou a řekl si, že to je jen tak naprogramované, ale zrealizoval jsem, že ten hlas je divný, přejel mě z toho mráz po zádech.
Náhle bylo v pozadí slyšet, jak vypravěč, který nás prováděl tutoriálem řekl: "Rap Rat je šéf, neodporujte mu."
Na televizi najednou naskočilo video, které si bohužel pamatuji až do teď, rychle se tam prezentovaly obrázky věcí, kterých jsem se v té době bál, např. zakrvavené stříkačky, jámy zaplněné lidskými kostrami apod.
Jelikož jsem tehdy nebyl o nic starší než můj sedmiletý bratr, se stejným pláčem a křikem jsem okamžitě odběhl do kuchyně a moje máma mě pak musela dvacet minut přemlouvat, že video už tam není a, že tu hru vyhodila, ale i přesto jsem o něm měl asi týden noční můry.
Tenkrát to nebylo naposledy, co jsem Rap Rata viděl.
O patnáct let později jsme se s přítelkyní rozhodli, že se budeme stěhovat, bylo mi v té době už hodně.
Když jsme vyklízeli krabice, našel jsem v jedné CD disk, na kterém bylo napsáno "Rap Rat game", zasmál jsem se, mamka to snad po mém výstupu ještě nevyhodila? Upřímně, myslel jsem si, že bych si to klidně dokázal zahrát, protože už se primitivních věcí jako jsou těla v jámách nebojím.
Moje přítelkyně uslyšela můj tlumený smích vyprodukovaný ze vzpomínek, přišla ke mně a zeptala se, co se děje.
,,Rapující krysa" Odpověděl jsem jí.
,,Děláš si srandu?" Zasmála se a tak jsme se pustili do řeči o mé vzpomínce, ona mi to samozřejmě nechtěla věřit a jelikož ona byla ten typ, který se jentak něčeho nezlekne, přišlo mi v nápad, že jí to dokážu tím, že jí video pustím.
Od sousedů jsem si půjčil jejich staré VHS, na kterém se mimochodem dalo taky hrát, tak jsme prošli tutorialem a ona se následně hluboce zasmála při pohledu na zmutovanou myš, udělal jsem to samé, co minule - šel jsem k monitoru a hru chtěl vypnout, stalo se doopravdy to co před lety, z jeho hlasu mi přeběhl mráz po zádech a v moment kdy jsem si s přítelkyní sedl zpátky na gauč, video začalo, ale bylo jiné než před tím.
Byly tam různé deprimující záznamy, z kterých bych jako dítě doopravdy měsíc nespal - napřed klaun, kterému praskl nos a všude kolem vystříkla krev, potom žena s dvoumi muži v temné místnosti a muži jí pomalu stahávají z kůže, potom se tam znovu objevil Rap Rat, což byla pro mě novinka - začal se křečovitě svírat a křičet, bylo to hlasitější a hlasitější.
Otevřel jeho vyvalené oči, ale nekoukal na mě, panenky mu vůbec nebyly vidět, měl je prostě naruby otočené vsloup, když jsem se do toho zakoukal pořádně, nebyla to vůbec plastická animace, Rap Rat vypadal jako chumáč šedých štětin, který najednou ukázal svojí hubenou rukou na mojí přítelkyni, která mě v tu chvíli strachem obejmula.
Na dveře nám najednou někdo začal škrábat a bouchat, bylo to čím dál víc hlasitější, když jsem viděl mojí zbledlou přítelkyni, okamžitě jsem vztal a video vypnul, s videem přestalo i škrábání.
Sotva jsem se ale vzpamatoval, měli jsme před domem policii, když jsem se jich ptal proč tu jsou, odpověď byla jednoduchá - sousedi zavolali policii, protože viděli někoho, jak nám bouchá na dveře.
Po chvíli konzultování s policií a já dokonale využil příležitosti, s přítelkýni jsme se rozhodly jednou pro vždy CD zničit - když jsme ho ale chtěli vytáhnout, všimli jsme se, že je CD skoro roztavené, bylo to neskutečně horké a tak mi přítelkyne skočila pro rukavici na pečení, pak už jsem to v klidu vytáhnul, naštvaně ho vzal a odnesl před dům, tam jsem ho rozdupal ve sněhu mými těžkými boty.
Musím se přiznat, já s přítelkyní jsme se týden nevyspali - každou noc nás pronásledovaly noční můry o tý zkurvený rapující kryse. Každou noc jsme se celí spocení probudili a navzájem se utěšovali, byly to strašné zážitky, ale divné bylo, že jsme se pokaždé probouzeli ve stejnou dobu.
Noční můry sice po týdnu ustaly, ale nedalo to pokoj - každou noc nás budilo škrábání na dveře, pokaždé, když to končilo, tak jsme slyšeli jakoby tiché krůčky něčeho malého, škrábání se také ozývalo pokaždé, když jeden z nás vyslovil slovo "Rap Rat", nikdy jsme nevěděli, odkud škrábání tohohle zdroje pochází, a tak jsem se jednou rozhodl vzít situaci do svých rukou.
Našel jsem přes internet obchodníka, který prodává již vyvynuté verze "Rap Rat" a zeptal se ho, jak bych mohl kontaktovat tvůrce hry a jestli o nich něco neví.
On mi asi za dva dny poslal email: "O hře nic nevím, ale ta společnost se vytvářela také na hře "The worst nightmare you get.", ale jmenovala se A couple of CowBoys, zkuste je."
Trochu jsem po nich zabádal a zjistil jsem, že zanikla dva roky po té, co se vydal Rap Rat, později jsem také zjistil proč.

Takže, v roce 1992 se to začalo vyrábět, začaly se vyrábět i takové panenky Rap Rata, ale dočetl jsem se, že to vyráběly ženy, dívky, na šicích strojích, ručně... jednou se prý práce musela ujmout i jedna malá holčička, která tedy blbě uchopila šicí stroj a prostě jí to začalo bodat a ona už se nemohla bránit, tak jí to probodlo i krk, což jí okamžitě zabilo, njikdo jí prý nepomohl.
Ta její máma pak vtrhla do kanceláře chlapovi, který to celé vedl, a řekla něco ve stylu: ,,Každý jediný kdo se té panenky dotkne bude prokletý, proklínám celou vaší společnost, proklínám APARAT!!!" K tomu se prý jen zasmál a poslal jí s úsměvem a klidem pryč..
Když jsem to četl, byl jsem úplně, úplně hotový, to je možná důvod, proč to píšu tak, nezpůsobně, nelidsky, neslušně,... nevím.
No a nevím proč, ale také se tam psalo, že hned po tom pojmenovali tu panenku Rap Rat, takže se začalo prodávat, jenže o dva roky později museli firmu zavřít, protože zaměstnanci stále žádali o volno, tvrdili, že nestíhali, a spoustu se jich brutálně zabilo se vzkazem: "Bojím se!"
Nikdo neví kam se dostala Rap Ratova panenka, ale spousta lidí tvrdí, že poslední co před smrtí spatřili, jsou velké oči...
Slova, která bychom neměli vyslovovat
1. Nikdy neříkejte nahlas slovo "Aparat", je to něco jako pozvánka k démonovi, Rap Ratovi, pokud jste to už řekli, nemůžete být vynecháni!
2. Nepokoušejte se kontaktovat Aparat...
3. Vyhýbejte se být vzhůru mezi 30:30 a 4:00, je to nejlepší čas pro Rap Rata, aby vás aspoň trochu vyděsil, aspoň škrábáním, a když ne to...
No, později jsem zjistil, že přesně na tohle jsem se nachytil, před dnem jsem našel CD se hrou Rap Rat v prádelním koši, a já myslel, že jsem ho rozdupal a poslal do samého nebe, ale ono ne, je to prostě tady... spousta lidí to po mě chce, chce abych jim ukázal to video, ale nikdy jim to neukážu, udělal bych něco hrozného... Každopádně Rap Rat je teď se mnou, chodí za mnou všude, stále vídám malé stíny v rozích, škrábání, nebo drobné kroky směřující chodbou přímo ke mně, přiznávám se, už jsem si trochu zvykl, ale je to šílenství, mám problémy v práci a vůbec, když příjdu do styku s normálním člověkem kromě mé přítelkyně, straní se ode mne...
Spousta lidí video vidělo, ale v normální hře, no, Rap Rat může být i normální, donutí tě si myslet, že je to jen obyčejná herní kreatura, ale stalkuje tě dnem i nocí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama