Dead Bart (Mrtvý Bart)

30. listopadu 2015 v 19:12 | Rita |  Přeložené
Víte, jak FOX stále špatně přepočítává díly jejich seriálu s názvem Simpsonovi? Dokonce některé i odmítají spočítat, to způsobilo "výpad" během první série tohoto seriálu.
Konkrétněji, byla to ztracená epizoda, ale k jejímu popisu se dostaneme později - jednoduše šlo o neobvyklou epizodu, která zatřásla všemi příznivci seriálu. Kupodivu nikdo se nechtěl vyjadřovat k tomu, jak se tam epizoda dostala, nebo kdo jí měl na svědomí, což se také trochu vztahuje k tehdejšímu zaměstnanci firmy FOX - Matt Groening.
Říká se, že Matt měl celou tu epizodu na svědomí a to kvůli tomu, že se během výroby první série začal chovat divně, až někteří popisují, že morbidně.

Byl hodně tichý, zdálo se až nervózní.
Každopádně já jsem o tomhle poprvé slyšel, když David Silverman přednášel na nějaké akci. Někdo z davu se ho tam tenkrát zeptal, nebo spíš požádal o nějakou epizodu, Silverman už mu ale neodpověděl a prostě odešel z jeviště a přednáška skončila o hodinu dřív.
Později jsem se dozvěděl, že šlo o epizodu s výrobním číslem 7G06 a s titulem "Mrtvý Bart".
Byl jsem velmi naštvaný, na všech akcích dělali všichni všechno pro to, aby nikdo nemohl komunikovat s Mattem osobně, až se mi to ale nakonec jednou na jedné akci povedlo, Matt měl vystoupení, v tu dobu ho samozřejmě nikdo zachytit do rozhovoru nemohl, ale já si počkal.
Po vystoupoení odmítal s kýmkoliv mluvit, ale já už se šel předem postavit k východu budovy, ve které se akce konala. Samozřejmě jsem ho zastihl, nevypadal naštvaně, spíš jakoby naprosto čekal, že ho nějaký horlivý fanoušek chytne, když jsem se ho tedy zvědavě zeptal na zmíněnou epizodu, jakoby se všechny barvy a život z jeho tváře vytratily.
Nic neřekl, jen vytáhl papír, půjčil si ode mě propisku a napsal na něj něco, (později jsem zjistil, že je to webová adresa), potom mi řekl, ať se už nikdy o této epizodě nezmiňuji a bezeslov odešel, vypadalo to, jakoby byl na pokraji slz.
Doma jsem zadal webovou adresu do prohlížeče, naskočila tam černá stránka se žlutým odkazem ke stažení, když jsem soubor stáhl, dozvěděl jsem se, že je v něm virus, byl to virus který jsem ještě nikdy neviděl, nefungovalo nic a obrazovka blikala jak splašená, rychle jsem soubor zkopíroval na CD a pak okamžitě počítač restartoval.
Očekávaně bylo všechno po restartování systému v pořádku a já zasunul CD, napřed to divně zabzučelo jako vždy, když jsem do notebooku vkládal CD, otevřel jsem soubor a epizoda začala.
Způsob animace byl divný, no prostě starý, odrbaný... co mě udivovalo bylo to, že se postavy chovaly na první pohled normálně, ale když jste se do toho zahloubali, Homer vypadal být vzteklejší, Marge v depresi, Lisa byla nějak neobvykle natěšená a Bart? Jakoby cítil nenávist k celé své rodině.
Díl byl o tom, že si rodina Simpsonových zařídili výlet letadlem, Bart v letadle, jako očekávaně blbnul, ale co se stalo poté, mě šokovalo - Bart otevřel okno letadla a byl odsát, následovaly snímky Bartova mrtvého těla, bylo to neskutečně realistické a já z toho doslova zbledl.
Každý jeden snímek byl neskutečně reálně spracován, děj pokračoval u scénky, jak Marge, Homer a Lisa sedějí u stolu a pláčou, pláč byl stále hlasitější a animace se začala po chvíli deformovat, během čehož byl také slyšet mírný šum v pozadí. Celý snímek začal být rozmazený, zašumělý, ani jejich obličeje, nebo postavy už nebyly zřetelně vidět, bylo to jako tři stíny, které na sobě měly naplácané různé odstíny barev.
Najednou přišel přeblikavý střih s nápisem: "O rok později", na gauči sedí stále všichni tři - ale jsou neskutečně vychrtlí, také nikde není žádná stopa po Meggie nebo jakémkoliv zvířeti... v ten moment jsem pomalu litoval toho, že jsem se o existenci této epizody vůbec kdy zajímal, po těle mi naskakovala husina a nepříjemný pocit, že mě někdo sleduje.
V této části se rodina rozhodla vyjít na hřbitov k Bartovu hrobu, během jejich cesty na hřbitov byl Springfield celý opuštěný, bylo ticho. (Zn.: V této části překladu si Rita pustila Nyan Cat a šla si na google prohlížet koťátka).
Když přišli ke hrobu, Bartovo mrtvé tělo leželo vykopané před hrobem a rodina se znovu pustila do pláče, to netrvalo dlouho, kamera přiblížila na Homerův obličej, najednou všichni stichli a bezducha zírali na mrtvého Barta.
V této části měl údajně Homer vyprávět vtip, docela nevhod, ale já jsem ho v téhle verzi neslyšel.
Nadešel další střih, docela jsem se toho lekl, celá rodina včetně Barta sedí na gauči, ale - jejich těla jsou až moc realistická, mají mrtvý výraz a jen nepřítomně hledí kamsi... před sebe, člověk by řekl, že do televize.
To, co bylo ale nejdůležitější jsem zmínit zapomněl - kolem Bartova hrobu byly další hroby samozřejmě s náhrobky, a na každém náhrobku byl buď napsán někdo s příjmením "Simpson", nebo slavný člověk který v reálu existoval. Což mě na tom překvapilo a také to byl ten důvod proč to celé píši - Pod jmény slavných osobností byl rok úmrtí, který byl v té době ještě budoucnost, ale přesně v ten rok a v ten den zemřeli, a výjimkou nebyl ani Michael Jackson....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 applefactorybee applefactorybee | E-mail | 6. června 2016 v 18:58 | Reagovat

Oh that was AWESOME! Moc zajímavé! X_X

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama