Byla To Jen Historka?

30. listopadu 2015 v 19:22 | Rita |  Moje
[Tahle creepypasta vznikla na podkladě půlminutové shitpasty mého spolužáka. Vzala jsem se za slovo, že i to dokážu přetvořit na creepypastu. A když já myslím něco s Creepypastami, tak já
to myslím
kurva vážně.
Tady to je!" ]


,,Mami, nějaký lidi z vyšších ročníků mě dneska strašili." Stěžovala si v posteli dcera svojí mamince. Dceře, Stacy, bylo teprve deset let, její máma, Jane, pracovala už 9 let jako učitelka v základní škole, kam Stacy chodila. Za tu dobu si toho člověk ve škole zažije hodně věcí, které se stanou. Jak negativní, tak i pozitivní.
,,Jak, prosímtě?" Jane se lehkomyslně pousmála, když sbírala lego ze země, se kterým si Stacy ještě ten večer hrála, ale neuklidila jej. Přitom se ani na chvíli neotočila na její dceru.


,,Když jsem šla na záchod, zastavila mě vysoká holka a říkala, že mi poví tajemství, když za ní půjdu." Stacy se opřela o zeď za její postelí, v ten samý moment získala plnou pozornost svojí matky. Ta zanechala uklízení a zahodila všechny dílky lega, jenž měla v ruce do nejbližší krabice s legem, i když věděla, jak byla Stacy háklivá na třídění.
,,Šla si za ní?" Jane ustaraně přispěchala k posteli svojí dcera a klekla si u ní. Stacy jen kývla a to zapříčinilo příchod další otázky. ,,A jak vypadala? Kam jste šly?" Vyptávala se.
,,Měla dlouhý, hnědý vlasy. Ale vypadala, jako kdyby si je hodně dlouho nečesala... jenom byla fakt hodně vysoká. Takhle!" Stacy naznačila rukama, jak velká od země asi byla, i když její krátké ruce na to ani zdaleka nestačily. ,,A šly jsme spolu k šatnám, byly jsme tam samy, dokud nepřišli další tři."
,,Kdo?" Jane se nemohla přestat ptát, hrůzou by se v ní nikdo krve nedozeřal. Představy, co všechno s mohli tak mladou holkou udělat starší děti, byly všemožné. Ale jako matka to viděla pesimisticky, takže v tom neviděla nic pozitivního.
,,Dva kluci a další holka." Tato slova vyděsila Jane ještě víc. Čtyři na jednu? Nemožně nespravedlivé.
,,Co ti chtěli?!" Vyhrkla ze sebe, teď už v jejím hlase šel slyšet náznak paniky.
,,Chtěli si se mnou vyprávět strašidelný historky. Ta holka, která tam přišla později chtěla začít a vyprávěla o tom, že na tý škole kdysy psychotická učitelka zavraždila čtyři děti."
,,Proboha! To jsou ale bláboly, snad si jim nevěřila. Ještě něco?" U definice 'vyprávění strašidelných historek' se Jane značně ulevilo. Vzpomínala si, jak dělali s kamarády podobné věci, když byla ve věku její dcery. Ale proč by jí to sakra chtěli o hodně starší děti, které jí předtím v životě pravděpodobně jen mýjeli na chodbách?
,,Jeden ten kluk pokračoval, že si za to možná mohli sami. Prý byli všichni čtyři po škole až do noci, protože čekali na jejich učitelku. Ta se ale neobjevovala a bez ní nemohli odejít." Stacy skrčila nohy a obejmula si je. Podle takových gest šlo poznat, že slyšet takový příběh jí zajisté nebylo příjemnou věcí. A už vůbec ne, když ho musela teď převipravovat svojí matce. Ta už, ale svojí úlevu začínala opět postrádat.
,,Drahoušku, vím, že ti není příjemné o tom mluvit... ale pokračuj, prosím." Zoufale poprosila, její tón v hlase byl najednou nejistý a nervózní. Úplně stejný, možná ještě horší, jako na začátku Stacyna vyprávění.
,,Dobře," Stacy přikývla. ,,Dva z té třídy chtěli vyjít a vrátit se domů. Jenže další dva zase chtěli zůstat uvnitř a počkat přes noc, nebo až se někdo vrátí. Prý, protože v takové době, když už byla tma, už by neměla být ve škole ani paní ředitelka."
,,Dobrá. A jak se tedy rozhodli?" Jane se teď posadila vedle její dcery, přitom na ní měla zafixovaný pohled.
,,Dva z nich se šli podívat do ředitelny. Jenže uběhlo asi dvacet minut a oni se pořád nevraceli. Prý mezi sebou během těch dvaceti minut vedli ty, co čekali, zajímavou konverzaci."

,,Tohle mi vlastně připomíná, že když jsem byl malej, tak mě vždycky zajímalo, jestli zvoní na hodinu i přes noc." Řekl jeden té druhé. Byl o dost menší než ona a tak bylo vtipné, že jak seděli u topení, musel se na ní dívat směrem nahoru.
,,No... těžko říct. Možná to poznáme." S úsměvem pokrčila dívka rameny.

,,Konverzaci zrovna o tomhle, ale to nás taky jako děti zajímalo." Jane se usmála, připravená na to, že její dcera bude pokračovat. Tak se i překvapivě stalo.
,,Když se pak dlouho nevraceli, šli se po nich podívat i oni. A pak je už prý nikdy, nikdo neviděl živé, nakonec ani tu učitelku. Ta za sebou jen nechala papírek, na kterém bylo napsáno 'už v tom nehodlám pokračovat'. A za tím prý byla podepsaná ta učitelka, která s nimi po škole měla být. A za pár týdnů našli jejich mrtvá těla zaházená za žiněnkami u tělocvičny." Když Stacy dokončovala větu, na sucho polkla a svým výrazem dávala na jevo, že svými slovy sama sebe děsí. Když obrátila pohled na Jane, vyděsila se možná ještě víc. Jane jenom seděla vedle ní, držela výraz bez života a dívala se před sebe. Jakoby tam bylo něco velmi zajímavého, ale ve skutečnosti tam byla jen prázdná zeď. Zatahala svojí mamku za rukáv. ,,Taky se teď bojíš?" Dodala ještě, aby se přesvědčila, jestli jí Jane vnímá. Ta pokrčila rameny a dostala ze sebe jen jedinou větu.
,,Jak vypadali?" Pohled na svojí dceru ani náznakem neotáčela. Přitom jí její dcera ve chvilce popsala jednotlivé rysy - například, že všichni tři, kromě té brunety byli blond. A, že jen dívky měly hnědé oči, nebo také, že se vůbec neusmívali. Přitom Jane s každým detailem bledla hrůzou víc a víc.
,,Aha, chtěli ti ještě něco?" Mluvila sice seriózně, ale pořád se svým chováním snažila Stacy neviděsit. Ona sama byla už teď dost vyděšená.
,,Ptali se mě, jestli s nima někdy nechci jít zjistit, jestli zvoní na hodiny i přes noc." S touhle větou její dcery Jane vstala z postele, šla ke dveřím a těsně před tím, než je zavřela, nakázala Stacy zřetelně jednu jedinou věc:


,,Nikdy to nechoď zjistit a drž se od nich dál. Nakazuju ti to."


Ještě tu noc Stacy popadl neskutečný strach, pláč a křik, když vysvětlovala Jane, že ty čtyři děti byly u ní v pokoji. Když se Jane zeptala, co jí chtěli teď, Stacy jen ubrečeně odpověděla:
,,Chtěli, abych to s nimi šla zjistit. Ale přísahám, když jsi přišla, tak oni zmizeli!"
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama